Program SHOW 2018

Festival (nejen) studentských kapel | 18. dubna 2018 od 14:30 | Koleje Strahov

The.Switch

21:00 / Velká stage

Informace o kapele

Skupinu The.Switch založili na Příbramsku v roce 1996 kytarista Michal Novák a baskytarista Pavel Sovička. Po roce fungování se sestava ustálila rozšířená o bubeníka Tomáše Hejlíka a zpěváka Štěpána Šatopleta. Ambiciózní čtveřice začala okamžitě vypouštět do světa nové nahrávky. Od amatérských žánrově nevyprofilovaných demosnímků až po první regulérní album Beautiful v roce 2004. Na tom se již ve velké míře podílel i dvorní textař kapely Jan Jareš, který uvrhl tvorbu příbramáků do ještě větší temnoty. Toto album však odstartovalo strmý vzestup popularity tvrdě crossoverové kapely.

Výhry nebo umístění na předních místech hned několika prestižních soutěžích kapel jako např. Jim Beam Music 2004, Jack Daniels Music, Broumovská kytara, Rock Nymburk, Rockfest Dobříš, Cena Óčko TV v kategorii Hard and Heavy a další, zajistily kapele zájem médií ale i mnoha promotérů rockově laděných akcí.

Během následujících dvanácti let vychází postupně album Svit, trilogie experimentálních EP zastřešených názvem Na Dosah, výběrové best of album OFF přearanžované do akustické podoby a maxisingl Tětiva, kde se poprvé objevuje i nově příchozí pátý člen kapely Jan TJ Tuček. Výčet nahrávek uzavírá nejvýznamnější počin v historii kapely, eponymní album The.Switch nahrávané v americké kolébce grunge Seattlu a to pod pečlivým dohledem legendárního producenta Johna Goodmansona. Je také první v historii kapely, na kterém pracoval s kapelou nový textař, básník Tomáš Tajchner a bubeník Pavel Němec, který nahradil po 18 letech jednoho z původních členů, Tomáše Hejlíka.

Kapela se po celou svou existenci vyznačovala mimořádně zapálenými a oddanými zástupy fanoušků, kteří i v čase nahrávání alba The.Switch spojili své síly a na portálu hithit.cz se složili na natočení The.Faith - profesionálního filmového dokumentu o spolupráci s Johnem Goodmansonem, který následně odvysílala nejvýznamnější česká hudební televize TV Óčko i veřejnoprávní ČT art.

The.Switch patří mezi nejzkušenější kapely ve svém žánru díky stovkám odehraných koncertů, festivalových vystoupení, nebo předskakování zahraničním hvězdám jako např. KoRn (Tesla Arena, Praha), Anthrax, Skindred, Karnivool, Disturbed a mnoho dalších. Dnes, po dvaceti letech od svého založení, jsou již považováni za legendu české klubové scény. Neustálým posouváním svých hranic však stále patří mezi velmi aktivní a progresívní kapely a jsou častou inspirací mnoha začínajícím mladým muzikantům.

Žánr

rock-crossover

Členové

Štěpán Šatoplet
Michal Novák
Jan Tuček
Pavel Sovička
Pavel Němec