Aktuální ročník

Detaily ohledně Silicon Hill Strongest Man 2019 v tuto chvíli připravujeme.


Historie Silicon Hill Strongest Man

Silicon Hill Strongest Man do roku 2016

Silicon Hill Strongest Man (SHSM) patří k SHOW od samého počátku. První ročníky byly pořádány jako první ukázky silových soutěží a ukázání Strahovákům, že studentský život není pouze vysedávání po hospodách, ale i studentský život jde pojmout trochu jinak. Soutěž o nejsilnějšího muže Strahova vždy doplňovala studentský festival SHOW. Siláci z celého Strahova se scházeli, aby dokázali, kdo je ten nejsilnější. Soutěžili mezi sebou v disciplínách jako tahání auta na laně, přenášení těžkých serverů, výdrž zvednutí klasických CRD monitorů nebo běh okolo strahovského bloku zakončené vypitím piva. V roce 2017 se však udály první velké změny.

Současnost

V roce 2017 přišla velká změna. Po klucích, kteří SHSM pořádali po dlouhá léta, přišla nová krev. První velká změna byla hlavně v celém konceptu soutěže. Celá soutěž byla nyní pojata jako opravdová soutěž Strongest Mana. První nový ročník 2017 byla pojata jako startovačka. Místo soutěže bylo zvoleno v mírném svahu, ale pro soutěže, jako Mrtvý tah na maximální váhu, přenášení kufrů, nadhoz a tahání auta se zvýšenou zátěží to nemělo vliv. Hlavním posunem celé soutěže bylo rozdělení soutěžících do jednotlivých kategorií dle váhy. Samotná soutěž byla otevřena pro amatéry studenty. To samotnou soutěž posunulo a kluci, kteří původně soutěžili hlavně sami se sebou, mohli nyní přiučit a hlavně poměřit síly s ostatními kluky. Spoustu Strahováků to posunulo dál a na další ročník se připravili důkladněji.

Soutěž 2018 byla pojata jako už ostrá, a k tomu byly přizpůsobeny samostatné disciplíny. Hlavní bod celé soutěže bylo stále rozdělení do jednotlivých kategoriích dle váhy, a tím i zvýšení počtu závodníků na 24 startujících (oproti 6 závodníků v roce 2016). V roce 2018 byly zvoleny disciplíny Mrtvý tah na opakování se stanovenou váhou, přemístění jednoruční činky, olympijské osy a axle osy, YOKE a přenos těžkých pytlů. Soutěž si sama získala spoustu fanoušků na samotném festivalu SHOW. Největším posunem oproti minulému novému ročníku bylo zvolení soutěžního místa. To bylo zvoleno basketbalové hřiště na Strahovských kolejích. Soutěžícím tedy bylo nabídnuto dokonale rovné tartanové závodiště. Pro zkvalitnění celé soutěže bylo použito zároveň speciálních odhozových podlah pro dokonalý postoj a speciálního vybavení.

Samotná soutěž SHSM každým rokem získává na popularitě, na úrovni a obtížnosti. Pokud člověk chce porovnat své síly a zároveň vyhrát titul nejsilnějšího muže Strahova, tak soutěž SHSM je pro něj nejlepší volbou.


Výsledky soutěže

2018

Výsledková listina, stáhnout (formát PDF, 359 kB)

2017

Výsledková listina kategorie Muži I, stáhnout (formát PDF, 340 kB)
Výsledková listina kategorie Muži II, stáhnout (formát PDF, 351 kB)
Výsledková listina kategorie Muži III, stáhnout (formát PDF, 355 kB)
Výsledková listina kategorie Ženy, stáhnout (formát PDF, 323 kB)